zmensene_IMG_7521

Dávno- pradávno, keď bol ešte Vydrovský potok Bobrím, žila pri ňom banda chlapcov. Pre svojich nasledovníkov zanechali v blízkosti tohto potoka poklad. Neváhaj a príď ho objaviť spolu s nami!

Takéto lákadlo si deti mohli prečítať z plagátu, ktorým sme uviedli tábor tento rok.

Deti od Vydrieho potoka a ich priatelia sa po roku vrátili späť na svoje táborisko, aby mu vrátili život a našli dávno zakopaný poklad.

V poradí už tretie pokračovanie tohto tábora si zachováva svoje hodnoty a ciele, no na deti tu vždy čakajú nové dobrodružstvá a úlohy. Deti zistili, že niekedy splynúť s lesom nie je na škodu, a že najlepšie horí drevo suché a mŕtve. Že logická úloha môže byť aj zábavná a napínavá, a že niekedy je príjemné len tak leňošiť na lúke. Že umyť si svoju misku po guľáši nie je úplne tak jednoduchá úloha, a že voda je vzácna, keď si ju treba nosiť. Zistili, ako je dôležité dávať pozor nielen na seba, ale aj na svoje okolie, a ostatných okolo nás…

Aj počas tohto roku sme deti viedli k samostatnosti a popritom si užili kopec zábavy. Pobyt na tábore im každodenne spestrovali vychádzky  do okolitých lesov a ku potoku, deti mali tiež popri programe dostatok voľného času, ktorý mohli venovať tomu, čo si samé vybrali, čo ich bavilo. Ako každý rok, aj tento sme sa s deťmi vybrali na výlet, tentokrát do okresného mesta, a prvýkrát za štyri roky fungovania tábora nám etnobubnová škola Rytmika prišla spraviť workshop, kedy si deti mohli vyskúšať a trochu aj experimentovať s hudobnými nástrojmi, najmä bubnami.

To, že deťom sa u nás páči dokazuje najmä to, že väčšina účastníkov sa k nám vracia a každý rok narastá počet tých, ktorí sa chcú vrátiť. To nás, samozrejme, veľmi teší a dúfame, že sa s väčšinou našich detí od Vydrieho potoka uvidíme o rok znovu. Ďakujeme za dôveru.

Júlia Holaňová