Mikuláš a jeho spoločníci

Mikuláš prišiel na Čierny Balog aj tento rok. 10. decembra sa spolu so svojimi nerozlučnými spoločníkmi, anjelom a čertom priviezol na koči priamo pred kultúrny dom, aby potešil predovšetkým tých najmenších. Väčšina detí s rodičmi a starými rodičmi dorazila na vláčiku. Pre deti boli pripravené balíčky, konský povoz, aktivity, tvorivé dielne, zdobenie medovníkov, diskotéka a kultúrny program, v ktorom sa predstavili dobrovoľníci z Vydry so svojim divadielkom a hudobná skupina zo Západnej Virgínie.
Na svoje si prišli aj dospelí pri už tradičnom mikulášskom punči. Z jeho predaja sa pre neformálne združenie Pomôžme pomáhať vyzbieralo 155 eur, ktoré poputujú na kúpu podporných liekov pre balockých onkologických pacientov. Ani tento rok nechýbali sladké koláčiky od tety Jožky a chutné bagety z pizzérie Castoro.
Po zotmení poletovali nad dedinou balóny šťastia a ulica sa zaplavila svetlami lampiónov. Sprievod na čele s konským kočom smeroval k stromčeku pred obchodný dom. Mikuláš svojou berlou rozsvietil stromček, ktorému tento rok kraľuje veľká hviezda. Pod ním zazneli slová tradičných kolied. Rozsvietený stromček bude centrum obce zdobiť počas celých vianočných sviatkov.
Veľké ďakujeme patrí všetkým tým, ktorí nás podporili a prispeli svojou prácou, financiami a materiálnymi darmi zorganizovať tohtoročné Mikulášske popoludnie.

Mgr. Lucia Ištvánová