20 rokov s vami – spomienky Márie Budovcovej (Šrolky)

Chystáme sa osláviť 20. výročie vzniku občianskeho združenia VYDRA. Opäť Vám prinášame malé poohliadnutie za uplynulými rokmi. Tentoraz spomína Majka Budovcová na čas, keď bola konateľkou organizácie v rokoch 2005 – 2009, aj keď jej aktívnou členkou je od jej začiatkov po súčasnosť a jej pomoc a nápady si veľmi ceníme. Položila som jej rovnaké otázky ako Miške Galvánkovej.

Ako si spomínaš na svoje pôsobenie vo funkcii konateľky Vydry?

Bolo to náročné obdobie, z množstva ľudí, ktorí vo Vydre boli, sme ostali len dve – ja s Andrejkou Figľušovou a sezónni zamestnanci. Krajšie spomienky mám na pôsobenie v pozícii koordinátorky detských a mládežníckych aktivít – nezaťažená zodpovednosťou, bezstarostná, mohla som naplno rozvinúť svoju kreativitu pri tvorbe programov pre tábory a školské výlety.

Čo pokladáš za najvýznamnejšie kroky Vydry?

V podstate ich popísala už Miška Galvánková. Pre mňa bolo významné zistenie, že sa môžeme spoľahnúť na ľudí v organizácii, že členovia Vydry boli ochotní pomôcť, nielen dobrovoľníckou prácou, ako sme na to zvyknutí, ale mnohí aj pôžičkou na predfinancovanie nášho najväčšieho investičného projektu vo Vydrove, v Balogu a na propagáciu novovznikajúcej destinácie s názvom Vydrovská dolina, ktorý sme mali v tom období rozbehnutý.

Čo chceš Vydre zaželať do ďalších rokov?

Aby bola rovnako mladá a energická, ako pri svojom vzniku, aby mala stále dosť nadšencov. Aby deti, ktoré sem teraz chodia na tábory, robili o 10 rokov tábory pre ďalších tak, ako teraz robia tábory tí, ktorí ako deti chodili na tábory pred desiatimi a viac rokmi. Aby aktivity, ktoré Vydra robila pre rozvoj Balogu nezapadli prachom a aby mala stále dosť energie a podpory od partnerov na aktivity nové.

Ďakujem za rozhovor, tiež Ti želám ešte veľa pekných chvíľ s Vydrou a teším sa na ďalšiu spoluprácu!

M. Heretová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.