V médiách, ak sa práve nepretriasa aktuálny škandál, oligarchovia či vládna kríza, sa niekedy diskutuje o význame cestovného ruchu pre ekonomiku Slovenska. Svoj význam má však aj v miestnych ekonomikách, najmä ak má solídne základy v službách a ponuke zaujímavostí.

Obyvatelia Čierneho Balogu si za ostatných pätnásť rokov privykli na výskyt turistov a prilepšenie do rodinného rozpočtu očakáva nejeden ubytovateľ či remeselník.

Čo najviac láka návštevníkov v Čiernom Balogu? Iste sa zhodneme, že je to Dobročský prales, Čiernohronská železnica a Lesnícky skanzen.

Ale aby sa návštevníci zdržali viac ako jeden deň, treba im ponúknuť aj iné zaujímavosti, rarity či nevšedné zážitky. Čo by ste im odporúčali vy? Miestne tradície a folklór? Historickú národopisnú expozíciu v kultúrnom dome? Náučné chodníky? Pamätníky, zaujímavé kaplnky či storočnú lipu v Páleničnom? Možno by to boli zaujímaví ľudia – rodáci, možno miesta, kde sa nakrúcali filmy, možno výnimočné prírodné zaujímavosti.

Ktorých desať zaujímavostí v Čiernom Balogu pokladáte za unikátne, hodné popýšiť sa nimi? Dajte nám vedieť do konca marca. Pokúsime sa zostaviť takúto ponuku pre návštevníkov prichádzajúcej letnej sezóny. Kontakty: tik@vydra.sk, www.facebook.com/vydra.sk, 0901 764 766.

Text: M. Heretová