Už štvrtý rok naša škola organizuje v spolupráci s Vydrou pobytový tábor vo Vydrovskej doline. Tento ročník sa opäť niesol v znamení Harryho Pottera, ktorý ani po rokoch nestráca svoju popularitu.

33 detí z našej školy sa po návšteve Gringottbanky a nákupoch v Šikmej uličke odobralo Rokfortským expresom za brány školy, kde pre nich začalo každodenné vyučovanie. Hodiny herbológie, na ktorých sa žiaci priučili poznávaniu a využitiu liečivých bylín, striedala starostlivosť o zázračné tvory (sokoly a diviaky). U chlapcov boli obľúbené muklovské zručnosti (práca s drevom) a na hodinách elixírov žiaci pomohli v kuchyni. Všetci sa tešili na hodiny lietania a nočnú hodinu astronómie. Populárny metlobal by deti hrali každý deň, zabudli aj na to, že existujú mobily.

Ďakujem všetkým, vďaka ktorým tento tábor mohol prebehnúť: Vydre, n.o. za spoluprácu, táborisko a materiálne zabezpečenie, Obci Čierny Balog za poskytnutie príspevku pre deti, ktoré by sa bez ich podpory tábora nemohli zúčastniť, Čiernohronskej železnici za cenovo dostupnú dopravu, Livke Kupcovej za sprostredkovanie autobusovej dopravy, Lesnému závodu Č. Balog za zapožičanie lezeckej steny a učenie v lesoučebni, Michalovi Kofirovi za starostlivosť a nezištnú pomoc pri umožnení nočného pozorovania oblohy, Petrovi Laubertovi za zapožičanie lanovky od klubu turistov z Brezna, Jánovi Perašinovi za prednášku a ukážku sokoliarstva, Matejovi Giertlimu za pomoc pri príprave lezeckej steny a všetkým rodičom, ktorí svojou pomocou uľahčili chod tábora.

Na záver patrí veľké poďakovanie tým, ktorí sa 7 dní starali o spokojnosť našich detí, Anne Pančíkovej (zdravotníčke), Gabike Kováčikovej (kuchárke), Martine Matulovej, Márii Šajgalíkovej a Jane Pančíkovej za prácu s deťmi aj všestrannú pomoc a dobrovoľníckym inštruktorom
Milanovi Vaníčkovi, Evke Koštiaľovej, Tamarke Matulovej, Sarah Kyselovej a Terezke Trnkovej.

A čo si o tom všetkom myslia deti?
„Toto je môj najlepší tábor, sem budem chodiť celých osem rokov, kým budem na škole.“
Janko G., 2. ročník

„V tábore bolo fakt super, úžasné to bolo, mali sme krásne aktivity, hrali sme metlobal. Určite pôjdem aj o rok.“
Robko M., 3. ročník

„Mne sa veľmi páčilo, keď sme boli pri ohnisku a spievali si a hrali sa. Keď sme boli všetci spolu, celý tábor.“
Lucka P., 3. ročník

Najviac sa mi páčilo nosenie dreva, šplhanie, sokoliar a chodenie po potoku.“
Matúško P., 1. ročník

„Bolo fajn, páčil sa mi celý program, čo ste pre nás pripravili, najviac metlobal.“
Žofka G., 3. ročník

„Bolo mi celkom dobre, zaujímalo ma hľadanie čísel, kúpalisko, stavanie hrádze a bývanie v chatke.“
Oliver R., budúci prvák

„Dobre mi boli, dobré aktivity aj výlety, najviac sa mi páčila nočná hra a kúpalisko.“
Adam R., 4. ročník

„Podľa mňa bol lepší ako minulý rok, bolo viacej zábavy a viacej úloh a hlavne sa dobre varilo.“
Diana S., 6. ročník

„Ak mám byť úprimná, tento tábor sa mi ohromne páčil, bol lepší ako ten predtým. V piatok sa mi moc nepáčilo, dala by som tam viac učiteľov, aby nás kus viac potrápili úlohami.“
Nina S., 8. ročník

„Pridala by som trošku viac aktivít, ale celkovo som si to na tábore dosť užila.“
Diana S., 8. ročník

„Bola tam zábava, dobrý program, výborný kolektív, zabavili sme sa. Páčilo sa mi večerné sedenie pri ohni, keď sme boli všetci pokope aj všetky tie hry.“
Dominika Š., 7. ročník


Mária Budovcová
vedúca tábora, ZŠ Čierny Balog