Mikulassky balicek 2020V obci Čierny Balog sa už po dlhé roky organizovalo podujatie Mikulášske popoludnie až sa stalo tradíciou. Príležitosť na konci roka sa stretnúť, zabaviť, niekoho podporiť – napríklad kúpou vianočného punču spoločenstvo ľudí Pomôžme pomáhať.

Tento zvláštny rok je na stretnutia skúpy. Aj keď je to nevyhnutné v našom záujme, stretnutia s blízkymi nám chýbajú. Keďže OZ VYDRA tohto roku nemôže pripraviť Mikulášske popoludnie práve pre to, aby sa nestretlo mnoho ľudí, rozhodli sme sa navrhnúť starostovi obce spôsob, ako by mohol Mikuláš všetkým dobrým deťom priniesť darčeky. Veľmi nás potešilo, že to pán starosta prijal. Povedal, že tohto roku deti majú málo príležitostí isť na nejaké podujatie, málo sa stretávajú s kamarátmi, obmedzené sú krúžky a iné voľnočasové aktivity a preto im spoločne urobíme radosť.

Ako to teda bude fungovať? Obec prispeje financiami na náklady podujatia Mikulášsky balíček. Rodičia prispejú na obsah balíčkov. VYDRA poskytne prácu svojich pracovníkov a dobrovoľníkov pri príprave akcie, pri balení balíčkov (do každého prispejeme drobnosťou) a pomôže Mikulášovi darčeky doručiť. LESY SR, OZ Čierny Balog prispeje, aby balíčky boli trošku bohatšie. Je potrebné len prísť, nahlásiť adresu, zaplatiť poplatok a Mikuláš k Vám príde. Bude to v sobotu 5. decembra. Koč s Mikulášom bude prechádzať obcou a jeho pomocníci budú rozdávať darčeky. Stačí aby každý rodič (starý rodič…), ktorý dohodol túto návštevu, prišiel pred vchod domu so svojím dieťaťom a anjelik mu podá balíček. Ak pre chorobu alebo z iného dôvodu nebudú môcť vyjsť von, stačí na bránu či plot zavesiť vrece, čižmu alebo tašku, kam balíček vložíme a stačí Mikulášovi zamávať spoza okna.

Dodržíme, aby sa naraz nestretlo viac ako šesť osôb. Na podujatí budú pomáhať iba dobrovoľníci s negatívnym testom na Covid-19. Aj keď sa nestretneme na jednom mieste, predsa budeme spolu!

M. Heretová