Bežím pomáhať. Aká krásna myšlienka! Koľko dobra a snahy uľahčiť niekomu život sa za ňou nachádza! No bude účasť dostatočná? Skutočne sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí by chceli venovať svoj čas na pomoc iným?

Spolu s kamarátkou sme sa odhodlali zistiť to. Vybrali sme sa až z Revúcej do prekrásneho prostredia Čierneho Balogu. Registrácia a začiatok behu sa konal pred obecným úradom. Tam sme zistili, že naše obavy boli úplne zbytočné! Rad ľudí čakajúcich na zápis sa ťahal pred celým úradom kam až oko dovidelo! Keď všetci obdržali tričká s logom akcie, beh konečne začal! Dva kilometre prešli veľmi rýchlo, síl nám dodávala myšlienka, že aj my môžeme pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Beh končil v lesníckom skanzene, kde na nás už čakalo vynikajúce občerstvenie a sprievodný program. Hudobné vystúpenia sa striedali s príhovormi organizátorov, malí aj veľkí si mohli zmerať sily v zatĺkaní klincov alebo pretekoch na chodúľoch, samozrejme za sladkú odmenu J Tento rok boli odmenení aj najvzdialenejší, najstarší a najmladší účastníci, rovnako tí čo správne odpovedali na anketové otázky. Po ukončení akcie sme sa odviezli Čiernohronskou železnicou späť do Čierneho Balogu.

Bežali sme, videli sme, pomohli sme. Akcie sa zúčastnilo vyše 450 ľudí! Celý výťažok putoval na onkologické oddelenie v Banskej Bystrici tým, ktorí to potrebujú.
Nezáleží na tom, či ste malí, alebo veľkí, či behávate alebo nie. Pridajte sa aj Vy a pomôžeme ešte viac! Každý jeden sa počíta.

Júlia Zsírosová