P1060629
28. – 31. januára sa konal v Bratislave 22. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, najväčší veľtrh cestovného ruchu na Slovensku. Občianskej združenie VYDRA malo svoj pult v stánku Banskobystrického kraja (pozri video).

Tešilo nás, že sa pristavilo mnoho ľudí, ktorí v Čiernom Balogu boli, páčilo sa im tu a radi sa sem vracajú. Často nám prišli povedať o svojich dojmoch a zážitkoch a popriať nech sa nám (všetkým v Čiernom Balogu) darí. Boli aj takí, čo o Vydrovskej doline počuli a chcú ju navštíviť, preto si prišli po informácie. Veľký záujem bol aj Huculskú magistrálu – putovanie na koníkoch v našom regióne. Ale podávali sme aj informácie o zaujímavostiach susediacich mikroregiónov Horehron a Chopok juh, ktoré nemali zastúpenie.

Ešte pred odchodom na veľtrh sme s podporou Obce a podniku LESY, š.p. rozoslali do takmer 1 900 škôl DVD s ponukou zaujímavostí Vydrovskej doliny. Pred nami je opäť leto, keď radi privítame čo najviac návštevníkov. Je preto na nás všetkých, aby sme sa dobre pripravili a vzájomne spolupracovali. Pretože aj chodec na ulici je „veľvyslancom“ reprezentujúcim svoju obec.