Do konca apríla sa nám naplnil prvý turnus a 15. mája sme definitívne uzavreli 3. turnus Vydrovských letných táborov. Niekoľko voľných miest zostáva ešte na mládežníckom tábore, ale deti sa môžu prihlásiť už iba na druhý turnus v čase od 23. do 29. júla. POZOR! Znížili sme vekovú hranicu na 8 rokov (dovŕšených pri nástupe).

Tábor sa volá Zem 2.0 a je trošku inšpirovaný starším seriálom USA Earth 2, kde príroda na Zemi bola zničená a ľudstvo žilo na vesmírnych staniciach – satelitoch Zeme. U detí sa začala prejavovať choroba „syndróm chýbajúcej Zeme“. Preto bola zorganizovaná výprava na Zem, aby sa ľudstvo na nej znovu naučilo žiť a chrániť si ju.

V našom tábore budú deti spoznávať rastliny a živočíchy, naučia sa zručnosti, ako napríklad orientácia v prírode, rozloženie ohňa v prírode… Všetko sa bude uskutočňovať prostredníctvom hier a súťaží, deti zažijú opäť veľa zábavy a nazbierajú nezabudnuteľné zážitky. Samozrejme, že nebudú chýbať klasické loptové a pohybové hry, výlety do okolia. Kto má rád sci-fi a dobrodružstvo, nemal by chýbať.

M. Heretová