Vydričkin zázračný deň opäť potešil nielen deti, ktoré prišli v sobotu do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline, ale aj mnohých dospelých.

Tento rok sme oslavy Medzinárodného dňa detí pripravili v duchu slovenských rozprávok podľa Pavla Dobšinského. A tak v rozprávkovom lese deti hľadali stratené prstene v jazere pre Zlatovlásku, pri medovníkovej chalúpke si pochutili na medovníčkoch, ako Jankovia Hraškovia nosili veľké halušky na veľkej drevenej lyžici, pasovali sa s kľuchtami ako Lomidrevo alebo odvážne ako Nebojsa prechádzali nebezpečnou kľukatou cestou so zaviazanými očami. Kto mal čas a chuť, mohol sa zastaviť pri našej rozprávkovej starkej, aby sa započúval, do rozprávok, ktoré čítala deťom. Od deviatej hodiny ráno až do popoludnia sa stále niečo dialo: súťaž v pílení dreva, žrebovanie tomboly, ukážka policajnej kynológie či jednotlivé čísla pestrého a bohatého kultúrneho programu – školského predstavenia ZŠ Jánošovka v Čiernom Balogu. Príjemnú atmosféru doplnili aj stánky s maškrtami a hračkami, alebo inou ponukou, ktorá deťom ulahodila.

Že sa Vám – deťom i dospelým podujatie Vydričkin zázračný deň páči, o tom svedčí z roka na rok narastajúci počet účastníkov. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí podujatie podporili finančne, materiálne, svojou prácou a nápadmi. Nie je ich málo:

Ďakujeme:

Organizační partneri:
ZŠ Jánošovka (kultúrny program – školské predstavenie a pomoc na stanovištiach)
Obec Čierny Balog
LESY SR. š.p.
Čiernohorská železnica
Komunitné centrum v Čiernom Balogu
Neformálne združenie Pomôžme pomáhať

Folklór bez hraníc, prevádzkovateľovi webového portálu JankoHraško.sk (prepožičanie tohtoročnej propagácii podujatia svojho loga – Janka Hraška)

Podporovatelia:
Milan Juroš, Reštaurácia Koliba Handelec
Policajný zbor SR, z okresu Brezno (policajná kynológia)
Dobrovoľníci VYDRY
Moderátorky Soňa a Natália Kupcové

Ceny do tomboly:
SOMI Group, s.r.o.
Zmrzlina v Čiernom Balogu, p. Miroslav Penziwiater
Pizza Castoro
Autoservis, pneuservis Patrik Zemko v Čiernom Balogu
MEX, s.r.o.
Marián Telka, Martel
Marcela Giertlová
Jozefína Kováčiková
Erika Belková

M. Heretová